... A mozgás szabadságáért!

sportopedus@gmail.com

  8000 Székesfehérvár, Várkör út 56. II. emelet

  +36304496607

Ortopédiai vizsgálat

Ortopéd-traumatológus, Sportszakorvos által.

Rendelési idő a hét minden munkanapján, de alapvetően rugalmas, gyors időpontfoglalás elsősorban online, vagy telefonon.

Specialitás: 6 éves kor felett, utána kortól, nemtől függetlenül kereshetnek mozgásszervi problémákkal, a nyak-gerinc panaszaitól kezdve, a nagyízületeken (váll, könyök, csípő, térd, boka) és lágyrészeken (izmok,izompólyák, ínak, szalagok, hártyák, nyáktömlők, plicak) keresztül a kisebb ízületekig bezáróan. Legyen szó akut sérülésekről (sportsérülések, zúzódás, bicsaklás, húzódás, szakadás, letapadás, csavarodás), de akár akutan jelentkező mozgásszervi fájdalmakról, duzzanatokról és a régóta, krónikusan fennálló, lassan rosszabbodó panaszokról (sportártalmak, kopásos eredetű fájdalmak, növekedéssel összefüggő, vagy tartós terhelésnek kitett testrészek ( ín gyulladások, teniszkönyök, sarkantyú, ugrótérd, lábdeformitások, stb.) mi felkészülten várjuk a pácienseket!

 

Vizsgálati idő 30 perc (adategyeztetés, részletes anamnézis felvétel, teljeskörű, de a problémára fókuszált fizikális vizsgálat (akinek több testtájékon vannak panaszai, első alkalommal 1, vagy 2 testtájék kivizsgálását, ellátását tudjuk elkezdeni, a többi panaszra további alkalmat/akat egyeztetünk), terápiás javaslat megbeszélése, elkezdése, tanácsokkal való ellátás, kezelési dokumentáció elkészítése, számlaírás.

Díjáról az árak menüpontban tájékozódhatsz.

TECHNIKAI OKOK MIATT SZÜNETEL!!!

Sportorvosi engedélyhez szükséges vizsgálatok.


Vizsgálati idő: 15 perc.

Sportorvosi engedélyhez szükséges vizsgálatok várakozási idő nélkül.

Amit magukkal szükséges hozni:
– fényképes sportorvosi engedély lap, sportorvosi engedély lap
– OSEI sportorvosi nyilatkozat (2023. január 1-től érvényes)

Adategyeztetés, kérdőív átnézése, leletek megbeszélése, EKG, vérnyomás, testsúly, magasság mérés, BMI, vízus vizsgálat, vizelet gyors labor, gyors belgyógyásza és ortopédiai vizsgálat. Az elvégzett eredményeket átadjuk a páciensnek és a területi illetékes sportorvosnál bemutathatják pecsételés kiadásra. Panaszok esetén a megfelelő szakellátásra irányítás. Ortopédiai panaszok esetén is, arra külön kell vizsgálati időpontot kérni, egyeztetni. A szűrővizsgálat kapcsán terápiás ellátás nem történik.

Szakorvos:
Díjáról az árak menüpontban tájékozódhatsz.​

TECHNIKAI OKOK MIATT SZÜNETEL!!!

Sportorvosi engedélyhez szükséges vizsgálatok

Fizikoterápia

Fizikoterápia

Olyan gyógykezelések összefoglaló neve, amiben fizikai energiákat használnak fel. Komplex fizikoterápián azt értjük, mikor a betegnek a betegségét, állapotát  figyelembe véve  egy fizikoterápiás programot állít össze a szakorvos.

A mozgásszervi panaszokban alkalmazott fizikoterápia célja a különböző okok miatt kialakult fájdalom csökkentése, illetve az izmok erősítése, az ízületek mozgáskörének bővítése, a kontraktúrák (ízületi mozgáskorlátozottság) oldása.

A modern gépekkel végzett fizikoterápiás kezeléseket az ortopédia, reumatológia, rehabilitáció és a sportorvostan számos területén alkalmazzák sikerrel.

Ezekben gyógymódokban az a közös, hogy a kezelés a szervezet saját működését „stimulálja”, segít a gyógyulásban.

  • mozgósítja a saját védekező rendszert,
  • stimulálja a sejtek energiatermelését és a sejtfolyamatokat,
  • aktiválja a szervezet öngyógyító mechanizmusait

 

Legfőbb hatásai :

  • fájdalomcsillapító hatás. A fájdalom számos különböző okból alakul ki, és a különböző típusú fájdalmak , különböző típusú elektroterápiás eljárásokra reagálnak pozitívan.
  • izomlazító, görcsoldó hatás
  • trófikus hatás.  A hatást a hiperémia   (vérbőség)váltja ki, amely majdnem minden fizikoterápia esetében fellép. A trófikus hatás részben annak köszönhető, hogy a legtöbb  típusú fizikoterápia  energiát visznek a szervezetbe, amit aztán a sejtek felhasználnak a saját tevékenységükben.
  • antiödémás hatás: A hatás gyakorlatilag összefügg a hiperémiával , és serkenti kapillárisok (hajszàlerek) működését, javítja a keringèst.

 

Elektroterápia fajtái: (hagyományos elektromos kezelések )

  • Dia-dinamikus áramok
  • Galván áram-   gyógyszer-bevitele galvánárammal : iontoforézis
  • Interferencia
  • Tens
  • Szelektív inger áram

Mechanoterápia:

alatt olyan gyógykezeléseket értünk, melyek mechanikai energiákat használnak fel.

  • Ultrahang kezelés
  • Lökéshullám terápia
  • TR célzott rádiófrekvenciás kezelés (jelenleg a leginnovatívabb terápia)

 

Díjáról az árak menüpontban tájékozódhatsz.

Gyógytorna

A gyógytorna, gyógyító céllal alkalmazott, egyénre szabott speciális mozgás, melynek célja egészségmegőrző, megelőző, gyógyító és a helyreállító hatás gyakorlása.

A gyógytorna elsősorban a mozgásszervi elváltozások kezelési módja, célja a megbetegedett testrész működésének helyreállítása célzott gyakorlatokkal. A gyógytornászok olyan betegeket látnak el, akiknek fizikai és egészségügyi állapotában betegség vagy sérülés következtében változás állt be.

 

Díjáról az árak menüpontban tájékozódhatsz.

Gyógytorna

Gyógy- és sportmasszázs 

Gyógy- és sportmasszázs

Az adatok feldolgozása és feltöltése folyamatban van…

Díjáról az árak menüpontban tájékozódhatsz.

Sportrehabilitációs- és erőnléti edzés, Funkcionális edzés

Ez az edzésforma olyan testmozgás, amely során nem csak egy izmot vagy izomcsoportot mozgatunk meg. Ez az egyik olyan fő jellemző, amiben különbözik a klasszikus konditermes edzéstől. Itt ugyanis egy-egy mozdulatsor több izomcsoportot érint, nincs külön csak lábra vagy karizomra koncentráló edzés.

Díjáról az árak menüpontban tájékozódhatsz.

Sportrehabilitáció- és erőnléti edzés